Program: teatr, taniec, muzyka, performance, architektura, design, aktywizm, eksperyment

WARSOVIE_LOGO_2014_Z NAPISEM

GŁÓWNE WYDARZENIA FESTIWALU

Piątek : 19 września

19.09, godz. 19:00 / Otwarcie festiwalu / Happ(y)ening Odgrzebanie Witkacego / Bar Studio / Plac Defilad 1

19.09, godz. 21:00 / Dj Lenar – Kolaże/ Bar Studio / Plac Defilad 1

Sobota : 20 września

20.09, godz. 14:33 i pozniej / theWarsawSiren:AnaYolaMendieta14’33” / Guerilla WoMen Anonymous – sytuacjonistyczny cykl nieogłoszonych gestów efemerycznych w przestrzeni rzeczywistej i wirtualnej… na brzegu ognia i wody…Wisły i Lasu Kabackiego…

20.09, godz. 16:00 / Performans multimedialny (A)(pol)ogia / Cant, Eisenberg, Stańczyk / Stacja Warszawa Stadion

20.09, godz. 16:30 / Pokaz pracy work in progress: Piotruś i Wilk. Reinterpretacja / Grupa Koncentrat (Polska/Ukraina/Białoruś/Rosja/Mołdawia) / Stacja Warszawa Stadion

20.09, godz. 18:00 / Rozmowa z Romeem Castelluccim wokół filmów prezentowanych na festiwalu / prowadzenie Dorota Semenowicz / Nowy Teatr / ul. Madalińskiego 10/16

20.09, godz. 20:00 / Spotkanie o międzykulturowym dialogu w przestrzeni publicznej / Rafał Dziemidok, Ewa Garniec i uczestnicy międzynarodowych warsztatów choreograficznych / Program muzyczny / Bar Studio / Plac Defilad 1

Niedziela : 21 września

21.09, godz.13:00 / Performans multimedialny (A)(pol)ogia oraz rozmowa Piotra Gruszczyńskiego z autorami Eisenbergiem, Cantem, Stańczykiem / Nowy Teatr / ul. Madalińskiego 10/16

21.09, godz. 14:30 / Pokaz pracy work in progress Piotruś i Wilk. Reinterpretacja / Grupa Koncentrat (Polska/Ukraina/Białoruś/Rosja/Mołdawia) / Stacja Warszawa Stadion

21.09, godz. 17:00, 18:00, 19:00 / Pokazy spektaklu Attore, il tuo nome non è esatto / Romeo Castellucci i Socìetas Raffaello Sanzio / Pałac Kultury i Nauki / Sala Skłodowskiej / Plac Defilad 1

21.09, godz. 19:00 / Rozmowa z Romeem Castelluccim o przedstawieniu Attore, il tuo nome non è esatto / Prowadzenie Dorota Semenowicz / Bar Studio / Plac Defilad 1

21.09, godz. 21:00 / Program muzyczny: koncert Mikołaja Trzaski / Bar Studio / Plac Defilad 1

Poniedziałek : 22 września

22.09, godz. 17:00 / Wycieczka rowerami Veturilo do opuszczonych i nieznanych miejsc / Zmiana Organizacji Ruchu / start z placu przed Teatrem Powszechnym / ul. Zamoyskiego 20

22.09, godz. 19:00 / Koncert muzyki kameralnej WawaParis 1914 / praskie podwórko

22.09, godz. 20:30 / Debata z cyklu: Jak rozmawiać o sprawach trudnych: Spotkanie z Moniką Strzepką i Pawłem Demirskim oraz Jolantą Janiczak i Wiktorem Rubinem / Bar Studio / Plac Defilad 1

22.09, godz. 22:00 / Obiektofonia – koncert muzyki eksperymentalnej zespołu Sonofrenia oraz warsztaty Do czego naprawdę służy rower? / Bar Studio / Plac Defilad 1

Wtorek : 23 września

23.09, godz 19:45 / The Empaths / BodyCartography (USA/Ukraina/Rosja) / Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Plac Małachowskiego 3

23.09, godz. 20:00 / Konkurs na Warszawską Syrenkę – Beauty and The Beast Talent Show / Contest Extravaganza / konsultanci – Iza Szostak; Łukasz Chotkowski; Jaga Hupało / Oprawa muzyczna – DJ Zeul – Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Plac Małachowskiego 3

23.09, godz. 21:00 Wśród Syren koncert grupy Laura Palmer Cover Story: piosenki warszawskie / Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Plac Małachowskiego 3

Środa : 24 września

24.09, godz.16:00 / Wykład performatywno-choreograficzny Labyrinth Begets the Minotaur / Eleven and Dudendance/RJ Thomson (Wielka Brytania) / Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Plac Małachowskiego 3

24.09, godz. 16.45 / Performans The Empaths / BodyCartography (USA/Ukraina/Rosja) / Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Plac Małachowskiego 3

24.09, godz.18:00 / Wykład performatywno-choreograficzny Labyrinth Begets the Minotaur / Eleven and Dudendance/RJ Thomson (Wielka Brytania) / Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Plac Małachowskiego 3

24.09, godz. 19:30 / Debata z cyklu: Jak rozmawiać o sprawach trudnych: aktywizm. gentryfikacja. kolonializm…/ Bar Studio/ Plac Defilad

24.09, godz. 21:00 / Kabaret Pożar w Burdelu / Bar Studio / Plac Defilad 1

24.09, godz. 21:45 / Program muzyczny: koncert zespołu Noise of Wings (Ray Dickaty, Maciej Rodakowski, Wojtek Traczyk, Hubert Zemler) / Bar Studio / Plac Defilad 1

Czwartek : 25 września

25.09, godz.18:30-22:00 / DOMestiCITY: after Bauhaus, Praesens, WSM, The Aaltos, The Eameses… / Konstruktywistyczne mini instalacje o współtworzeniu domu, miasta i projektowaniu demokratycznego świata / praca kolektywna, opieka WarsawBauhaus / Teatr Powszechny – lobby / ul. Zamoyskiego 20

25.09, godz. 18:45 / Performans The Empaths / BodyCartography (USA/Ukraina/Rosja) / Teatr Powszechny – lobby / ul. Zamoyskiego 20

25.09, godz. 19:00 / PRAgaESENS :The Right Bank Centre for the Arts – Prezentacja i dyskusja o inicjatywach transformujących prawy brzeg Wisły / w programie m.in. muzyczne improwizacje/ otwarte pokazy prac artystycznych / wspólna kolacja / Teatr Powszechny / ul. Zamoyskiego 20

Piątek : 26 września

26.09, godz. 15:00 / Prezentacja programu Bemowskiego Centrum Kultury / ul. Górczewska 201 / zbiórka Bar Studio / Plac Defilad 1

26.09, godz. 17:30 / Work in progress: performans Zorki Wollny z grupą seniorek Trąbka do słuchania / Bemowskie Centrum Kultury

26.09, godz. 19:00 / Debata z cyklu: Jak rozmawiać o sprawach trudnych: Otwarty Dialog przy Okrągłym Stole / Bar Studio / Plac Defilad 1

26.09, godz. 21:00 / Koncert: premiera najnowszego solowego albumu Pawła Szamburskiego/ Bar Studio / Plac Defilad 1

Sobota : 27 września

27.09, godz. 11:00 / Pożegnalne śniadanie oraz zaproszenie do dyskusji: Publiczna Przestrzeń i Różnorodność Kulturalna / Bar Studio / Plac Defilad 1

27.09, godz. 11:00 / Jaga Hupało: happening darmowych stylizacji: Zakład Stylizacji Miejskich Fryzur / Bar Studio / Plac Defilad 1

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

15.09, godz. 12:00 / Konferencja prasowa / Bar Studio / Plac Defilad 1

15-19.09, Międzynarodowe warsztaty choreograficzne grupy Koncentrat / Teatr Powszechny / ul. Zamoyskiego 20

15-19.09, Rezydencja Cant/Eisenberg/Stańczyk / Warszawa-Łódź-Warszawa

20-23.09, Warsztaty Zorki Wollny z grupą seniorek / Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Plac Małachowskiego 3

20.09 oraz 27.09, godz.12:00-13:00 Etnografia dla najmłodszych / Warsztaty Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” dla dzieci w wieku 3-7 lat oraz ich opiekunów / WarsawBauhaus / ul. Dobra 15

21-25.09 / Międzynarodowe warsztaty choreograficzne amerykańskiego kolektywu BodyCartography / Studium Teatralne/ ul. Lubelska 30/32

15-18.09 Pokazy rejestracji wideo najważniejszych przedstawień zespołu Romea Castellucciego – Socìetas Raffaello Sanzio:

15.09 / godz. 19:00 / Juliusz Cezar / Romeo Castellucci / Nowy Teatr / ul. Madalińskiego 10/16

16.09 / godz. 19:00 / Tragedia Endogonidia, epizody Cesena, Awinion, Bruksela / Romeo Castellucci / Nowy Teatr / ul. Madalińskiego 10/16

17.09 / godz. 19:00 / Boska Komedia / Purgatorio / Romeo Castellucci / Nowy Teatr / ul. Madalińskiego 10/16

18.09 / godz. 19:00 / Parsifal, II akt / Romeo Castellucci / Nowy Teatr / ul. Madalińskiego 10/16

22-23.09 / godz.11:00-21:00 / Instalacja multimedialna (A)(pol)ogia / Eisenberg, Cant, Stańczyk / Nowy Teatr / ul. Madalińskiego 10/16

19-27.09 / Paraboleum: Hala KS „Orzeł”/ Interwencje Laboratorium13 w opuszczonej architekturze Teatru Życia Macieja Nowickiego, Stanisławy Sandeckiej i ich współpracownikow

28-30.10 / /Seria debat o sprawach ważnych TBC / Warsaw Bauhaus / ul.Dobra 15

14.11 / / Podsumowanie Festiwalu War<So>Vie TBA / Spotkanie o współtworzeniu przestrzeni publicznej miasta / Bar Studio / Plac Defilad 1

LogoWARSAWbauhausItalic1                          logo_biale_wspolfinansowanie2                              Drukowanie